Hiszpańskie Wybrzeże Costa Brava

Costa Brava

Wakacje w Hiszpanii to znakomity pomysł dla wszystkich, którzy kochają gorący klimat oraz doskonałą zabawę. Wybrzeże Costa Brava cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów. Można tutaj nie tylko się zrelaksować na plaży, ale również poszaleć w lokalnych knajpach. Na Costa Brava życie toczy się niemal przez całą noc, a niezliczona ilość atrakcji sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Wybrzeże Costa Brava jest popularnym regionem turystycznym, które rozciąga się wzdłuż Morza Śródziemnego, ma rozpiętość około 206 km. Jest ono zlokalizowane pomiędzy Portbou a Blanes, a z południowej strony ogranicza go rzeka La Tordera. Wybrzeże, chociaż mocno zurbanizowane, nadal zachwyca piękną naturą – znajdują się tutaj nie tylko piaszczyste plaże, ale również magiczne klify czy też skalne urwiska.

Klimat na wybrzeżu Costa Brava jest relatywnie łagodny. W sezonie typowo wakacyjnym (czerwiec-wrzesień) średnia temperatura w dzień wynosi tutaj 25-28 stopni Celsjusza. Noce są tylko nieznacznie chłodniejsze: 21-22 stopni Celsjusza. Warto wiedzieć, że w tych miesiącach często występuje silny wiatr południowo-wschodni i to właśnie on odpowiada za przenoszenie mas gorącego powietrza z Afryki. Klimat na Costa Brava jest sprzyjający. Z pewnością zadowoli on osoby, które nie znoszą ciężkiego i przytłaczającego upału. Należy dodać, że chociaż na wybrzeżu deszcze w miesiącach letnich występują dość rzadko, to jednak się zdarzają.

Wakacyjne atrakcje na Costa Brava

Spędzając urlop na wybrzeżu Costa Brava koniecznie trzeba zobaczyć Cadaqués, które uważane jest za jedno z najpiękniejszych w Hiszpanii. Warto również zwiedzić Empúriabrava, czyli największą na świecie wewnętrzną marinę. W bliskiej odległości od wybrzeża Costa Brava znajduje się również Girona. Jest to samo serce Katalonii, które zachwyca bajkową, średniowieczną starówką. Miłośnicy historii powinni również udać się do zabytkowego miasteczka Begur, gdzie znajdują się m.in. ruiny zamku, czy też wieże obronne.

Plaże na Costa Brava są całkowicie bezpłatne. Płaci się jedynie za leżaki oraz parasole. Turyści uwielbiają kupować tutaj takie pamiątki, jak np. wachlarze, kastaniety, wyroby ceramiczne, biżuterię, czy też akcesoria nawiązujące do danego obszaru (np. widokówki, magnesy na lodówkę).

Costa Brava to idealne miejsce dla wszystkich, którzy szukają miejsca o sprzyjającym klimacie. Pomimo tego, że panują tutaj upały, to znosi się je lepiej niż w innych częściach Hiszpanii. Plusem są również zapierające dech w piersiach krajobrazy, a także liczne zabytki.