Plaża na wyspie Fuerteventura

Fuerteventura

Bajkowa Fuerteventura położona w archipelagu Wysp Kanaryjskich, to doskonały kierunek zarówno dla miłośników słonecznych kąpieli i spragnionych adrenaliny pasjonatów sportów wodnych, jak i amatorów pieszych wędrówek. Wczasy na magicznej Fuerteventurze dostarczą mocy niezapomnianych przeżyć.

Wakacje na Fuerteventurze – atrakcje turystyczne

Malownicza Fuerteventura oddalona jest od kontynentu afrykańskiego o zaledwie 100 km. Jednym z jej największych walorów są rajskie plaże o drobnym miękkim piasku. Ze względu na bajkowe wschody i zachody słońca mieszkańcy nazywają ją „wyspą światła”, jednak bardzo często Fuerteventura określana jest także jako „wyspa wiatraków”. Płaska powierzchnia, bez wysokiego pasma górskiego uniemożliwia zatrzymanie silnych podmuchów wiatru, stąd też nazwa Fuerteventury oznacza wyspę, na której silnie wieje wiatr (od hiszpańskich słów „fuerte” – silny i „viento” – wiatr). Dogodne warunki atmosferyczne sprawiają, iż jest to idealne miejsce dla miłośników sportów wodnych, a w szczególności windsurferów, którzy najlepsze spoty do dryfowania na desce znajdą m.in. w Corralejo oraz na półwyspie Jandia.

Zwolennicy spędzania czasu na łonie natury, podczas pobytu na wyspie, koniecznie powinni się wybrać do Parque Natural Dunas de Corralejo, który zachwyca pięknymi długimi plażami o jasnym piasku, białymi wydmami oraz kraterem wulkanu Bayuyo, skąd roztaczają się zapierające dech w piersiach widoki na okolicę. Wśród turystów dużą popularnością cieszy się także miejscowość Villaverde, położona nieopodal krateru Escanfraga, na który mogą się wspiąć miłośnicy pieszych wędrówek. W Villaverde na uwagę zasługuje m.in. tunel wulkaniczny Cueva del Llano oraz posiadłość Finca la Rosita z przepięknym ogrodem botanicznym, gdzie zaczerpnąć można chwili relaksu. Do największych atrakcji wyspy zalicza się także Muzeum Etnograficzne w miasteczku Tefia, tradycyjną wioskę rybacką Pozo Negro z białymi domkami oraz starą stolicę wyspy la Olivę, słynącą z kolonialnych willi, wśród których najbardziej znanym jest Dom Pułkowników.

Malownicza wyspa na wczasy last minute

Pełna malowniczych widoków Fuerteventura to doskonałe miejsce na wakacje last minute. Bajkowy Park Przyrody Corralejo, urocza miejscowość Villaverde oraz stara stolica wyspy, la Oliva z pewnością zachwycą wszystkich miłośników zwiedzania.