Wyspa Ibiza w Hiszpanii

Ibiza

Ibiza, spośród wszystkich wysp należących do hiszpańskiego archipelagu Balearów, położona jest najbliżej kontynentu afrykańskiego. Dzięki temu, przez 300 dni w roku świeci tu słońce, a temperatura wody nie spada poniżej temperatury otoczenia. Wspaniałe okoliczności przyrody wpłynęły na popularyzację wyspy, która na przestrzeni siedemdziesięciu lat zmieniła się z zamieszkałego wyłącznie przez rybaków miejsca w centrum rozrywki dla Europejczyków.

Pełna atrakcji wyspa Ibiza

Położona w zachodniej części archipelagu Baleary i trzecia co do wielkości hiszpańska wyspa Ibiza jest bardzo chętnie odwiedzanym miejscem przez turystów. Znajduje się pod wpływem klimatu śródziemnomorskiego, który gwarantuje suche i gorące lato oraz stosunkowo ciepłą i deszczową zimę. Krajobraz Ibizy ukształtowany jest w dużej mierze przez wyżyny, które tworzą majestatyczne krajobrazy. Maksymalne wzniesienie wyspy sięga 475 m n.p.m. Wyspę porastają wiecznie zielone wzgórza, gaje oliwne, lasy piniowe oraz migdałowce, dzięki czemu miejsce to zyskuje egzotycznego charakteru.

Hiszpańska wyspa Ibiza jest niezaprzeczalnie rozrywkową stolicą świata. W ciągu dnia zachwyca spokojem, jednak każdego wieczora wyspa pokazuje swoje drugie oblicze. Jest obowiązkową przystanią dla osób, które kochają dobrą zabawę w międzynarodowym towarzystwie – w tym celu warto odwiedzić np. miasto San Antonio (Sant Antoni de Portmany). Jednak rozrywkowe atrakcje Ibizy to nie wszystko, a turyści pragnący zwiedzić cuda natury lub historyczne miejsca również znajdą coś dla siebie. Jednym z miejsc wartym zobaczenia jest Park Narodowy Ses Salines, który obejmuje swym zasięgiem płytkie, nadmorskie zbiorniki wodne, zwane salinami. To właśnie tutaj zobaczyć możemy słynne flamingi. Kolejnym miejscem, które trzeba odwiedzić jest jaskinia Can Marca, wypełniona stalagmitami i stalaktytami oraz podziemnymi jeziorami. Organizowane są tu świetlne i dźwiękowe spektakle, umilające czas przybyłym turystom.

A to ciekawe…

Warto wiedzieć, że na tej hiszpańskiej wyspie mówi się w dwóch językach: katalońskim i hiszpańskim, jednak zauważa się nieznaczną dominację języka katalońskiego. Co więcej, Ibiza, ze względu na swoje strategiczne położenie, była miejscem idealnym dla piratów. Właśnie z tego powodu kościoły położone na wyspie były nie tylko miejscem kultu religijnego, ale przede wszystkim schronami, w których mieszkańcy mogli przeczekać najazd piratów.

Jeśli chcemy spędzić wakacje w pięknym miejscu, a jednocześnie zażyć nieco rozrywki, Ibiza jest naprawdę idealnym miejscem. To właśnie tutaj na turystów czeka wiele atrakcji, które sprawią, że czas spędzony na wyspie będzie niezapomniany.