Wyspa La Gomera

La Gomera

La Gomera to urocza wyspa, druga najmniejsza spośród wszystkich należących do Wysp Kanaryjskich. Zachwyca swoją bajkowością oraz lasami wawrzynolistnymi. To jednak nie wszystko, w czym można się tu zakochać. Na miłośników natury bowiem czeka tutaj ponad dwa tysiące gatunków roślin egzotycznych. Poza tym na La Gomerze znajduje się ogrom palm, a także majestatyczne klify.

Gdzie znajduje się La Gomera i jak dostać się na wyspę?

La Gomerę można odnaleźć niedaleko Teneryfy. Stamtąd też kursują promy, cena to 60 euro w obie strony, a długość rejsu mieści się w jednej godzinie. Oczywiście na prom można dostać się samochodem, co ułatwia późniejsze zwiedzanie wyspy (można też wypożyczyć auto na miejscu). Jeśli ktoś preferuje latanie – można tu dostać się również samolotem z portu lotniczego Tenerife Norte.

Atrakcje czekające na La Gomerze

La Gomera urzeka przede wszystkim niezwykłymi widokami. Czekają tu wąwozy, a wyspa ma charakter płaskowyżu. Jednym z ciekawszych jest wąwóz Barranco de la Villa. Tutaj też ulokowany jest punkt widokowy (notabene umieszczony bardzo wysoko), z którego można podziwiać zielone pola uprawne, zbiornik wodny czy wielką tamę.

Pięknym miejscem jest także park narodowy Parque Nacional de Garajonay. Został on utworzony w 1981 roku w samym sercu wyspy, gdzie czeka również najwyższy jej szczyt – Alto de Garajonay. Park jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO i objęty rezerwatem biosfery UNESCO.

Stolicą wyspy jest miasto San Sebastian de la Gomera, który posiada niewielką plażę i port. Czeka tu interesujący kościół – Iglesia de la Asuncion, a także gotycka wieża Torre del Conde ulokowana w parku. Poza tym miasto zachwyca ilością małych kawiarni i kafejek, a także takimi smakołykami jak migdałowe ciastka. Warto zatrzymać się tutaj choć na chwilę, choć niewątpliwie wyspa kusi przede wszystkim pięknem natury.

La Gomera w 1492 roku stanowiła ostatni postój dla słynnego żeglarza, Krzysztofa Kolumba, który następnie wybrał się na Atlantyk i odkrył Amerykę. Na wyspie znajduje się więc też coś, co jest z nim związane, a mianowicie jego dom. Poza tym na wyspie można zobaczyć także plantacje owoców, czy wybrać się do restauracji posłuchać języka gwizdanego. To naprawdę ciekawe miejsce, pełne niespodzianek.