Wyspa La Gomera

La Gomera

La Gomera to urocza wyspa, druga najmniejsza spośród wszystkich należących do Wysp Kanaryjskich. Zachwyca swoją bajkowością oraz lasami wawrzynolistnymi. To jednak nie wszystko, w czym można się tu zakochać. Na miłośników natury bowiem czeka tutaj ponad dwa tysiące gatunków roślin egzotycznych. Poza tym na La Gomerze znajduje się ogrom palm, a także majestatyczne klify.

Gdzie znajduje się La Gomera i jak dostać się na wyspę?

La Gomerę można odnaleźć niedaleko Teneryfy. Stamtąd też kursują promy, cena to 60 euro w obie strony, a długość rejsu mieści się w jednej godzinie. Oczywiście na prom można dostać się samochodem, co ułatwia późniejsze zwiedzanie wyspy (można też wypożyczyć auto na miejscu). Jeśli ktoś preferuje latanie – można tu dostać się również samolotem z portu lotniczego Tenerife Norte.

Atrakcje czekające na La Gomerze

La Gomera urzeka przede wszystkim niezwykłymi widokami. Czekają tu wąwozy, a wyspa ma charakter płaskowyżu. Jednym z ciekawszych jest wąwóz Barranco de la Villa. Tutaj też ulokowany jest punkt widokowy (notabene umieszczony bardzo wysoko), z którego można podziwiać zielone pola uprawne, zbiornik wodny czy wielką tamę.

Pięknym miejscem jest także park narodowy Parque Nacional de Garajonay. Został on utworzony w 1981 roku w samym sercu wyspy, gdzie czeka również najwyższy jej szczyt – Alto de Garajonay. Park jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO i objęty rezerwatem biosfery UNESCO.

Stolicą wyspy jest miasto San Sebastian de la Gomera, który posiada niewielką plażę i port. Czeka tu interesujący kościół – Iglesia de la Asuncion, a także gotycka wieża Torre del Conde ulokowana w parku. Poza tym miasto zachwyca ilością małych kawiarni i kafejek, a także takimi smakołykami jak migdałowe ciastka. Warto zatrzymać się tutaj choć na chwilę, choć niewątpliwie wyspa kusi przede wszystkim pięknem natury.

La Gomera w 1492 roku stanowiła ostatni postój dla słynnego żeglarza, Krzysztofa Kolumba, który następnie wybrał się na Atlantyk i odkrył Amerykę. Na wyspie znajduje się więc też coś, co jest z nim związane, a mianowicie jego dom. Poza tym na wyspie można zobaczyć także plantacje owoców, czy wybrać się do restauracji posłuchać języka gwizdanego. To naprawdę ciekawe miejsce, pełne niespodzianek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *