Dla aktywnych

Jeżeli podczas swojego urlopu pragniesz aktywnie spędzić czas, a przy okazji zwiedzić kilka sportowych obiektów, Hiszpania będzie interesującym dla Ciebie kierunkiem. Biura podróży często oferują szeroki pakiet wycieczek fakultatywnych, z których możesz skorzystać spędzając urlop w tym niezwykłym państwie.

Sporty wodne, i nie tylko w Hiszpanii

Costa Brava to nie tylko wybrzeże pełne piaszczystych plaż, na których można zażyć kąpieli słonecznych i biernie wypocząć, delektując się piękną pogodą i ciepłym klimatem. To także wybrzeże, na którym znajduje się jedno z największych w całym kraju miast – Barcelona, jest ona stolicą hiszpańskiej piłki nożnej, miastem, w którym każdy zagorzały kibic klubu FC Barcelona oprócz ogromnego stadionu Camp Nou , może zwiedzić usytuowane w jego budynkach  muzeum, gdzie znajdują się wszystkie sportowe trofea, zdobyte przez ten światowej klasy klub.

Kolejnym miejscem wartym zwiedzenia, jest miasto Walencja, położone na czarującym wybrzeżu Costa del Azahar, czyli „Wybrzeżu Kwiatu Pomarańczy” Wybrzeże zostało tak nazwane ze względu na kwitnące tam drzewa pomarańczowe. Walencja jest rajem dla każdego wielkiego fana Formuły 1, jest tam bowiem zlokalizowany tor, na którym ścigają się najbardziej znani i najlepsi kierowcy świata podczas corocznego cyklu Grand Prix. To nowoczesny obiekt, na którym od paru lat rozgrywane są wyścigi o Grand Prix Europy.

Jeżeli jesteś natomiast miłośnikiem sportów wodnych koniecznie wybierz się na Costa de la Luz – czyli „Wybrzeże Światła”, korzystne wiatry podmuchujące na Oceanie Spokojnym zapewniają ogromne fale, idealne dla windsurfingowców oraz żeglarzy.

Jeżeli chciałbyś natomiast zaangażować się w sporty powietrzne, Hiszpania  dzięki swojemu klimatowi i ukształtowaniu terenu jest idealna do latania na paralotni oraz lotni. Sporty te można uprawiać w pięciu aeroklubach na terenie całej Hiszpanii. Również nurkowie mają możliwość obserwacji podwodnego świata w przejrzystych hiszpańskich morzach.

Jak widać Hiszpania jest doskonałym miejscem dla miłośników wielu sportów oraz zagorzałych  kibiców, marzących o  pozwiedzaniu dobrze im znanych obiektów. Jeżeli również Ty interesujesz się sportem nie czekaj. Już dziś szukaj idealnej dla siebie oferty.