Widok na Costa del Sol

Costa del Sol

Costa del Sol to przepiękne wybrzeże Hiszpanii, które stanowi ogromnie lubiane turystycznie miejsce. Znajduje się ono pomiędzy Sotogrande i Nerją, w południowej części kraju i ma aż 140 kilometrów długości. Costa del Sol to przede wszystkim kurorty pełne atrakcji i bajeczne plaże. Można tu zrelaksować się wśród słońca, krystalicznie czystej wody i wspaniałej atmosfery.

Jaki klimat dominuje na Costa del Sol?

Na wybrzeżu Costa del Sol panuje klimat śródziemnomorski. Oznacza to, że lata są tu gorące i suche, a zimy wilgotne i dosyć ciepłe. Wybierając odpowiednią datę na odwiedzenie tego miejsca warto pamiętać o tym, że w lipcu oraz sierpniu temperatury potrafią przekroczyć tu 40 stopni Celsjusza, dlatego koniecznie trzeba wtedy zabierać okrycie głowy i dbać o nakładanie kremu z filtrem. Sezon trwa tu od maja do października, wtedy też nie trzeba obawiać się deszczu.

Co warto zwiedzić na Costa del Sol oraz inne atrakcje

Wydawałoby się, że to niezwykle słoneczne hiszpańskie wybrzeże jakim jest Costa del Sol to przede wszystkim rozrywkowe kurorty i plaże, jednakże nic bardziej mylnego. W tej części kraju bowiem można odnaleźć prawdziwe skarby kulturalne.

Jednym z nich jest niewątpliwie miasto Ronda. Miejsce to urzeka przede wszystkim swoim położeniem. Wznosi się bowiem na 740 metrów n.p.m. na niezwykle stromym brzegu rzeki Guadalevin. Romantyczne i pełne niespodzianek przyciąga swoistą atmosferą, Muzeum Bandytyzmu oraz słynnym Plaza de Toros.

Costa del Sol to także znana wszystkim Malaga, czy niezwykle urzekające miasto kościołów – Antequera. Ten ostatni zakątek przyciąga wąskimi uliczkami, ilością klasztorów i kościołów, a także pierwszą fortecą Alcazabą, która pozostała z czasów arabskich.

Słoneczne Wybrzeże to prawdziwy raj zarówno dla miłośników zwiedzania, jak i dla tych, którzy kochają słońce i złote plaże. Dodatkowym atutem jest przepyszna włoska kuchnia oraz niezwykle malownicze położenie niektórych miast i miasteczek. Costa del Sol potrafi zachwycić i sprawić, że będzie się chciało zostać tu na dłużej.