Hiszpańska Wyspa Formentera

Formentera

Formentera to niezwykła wyspa, która znajduje się nieopodal Ibizy i stanowi czwartą co do wielkości wyspę Balearów. To najbardziej dziewicza wyspa wśród wysp archipelagu, nie ma tu też zbyt wielu hoteli czy klubów, co niewątpliwie jest ogromną zaletą tego miejsca. Formentera zachęca spokojem, pięknem natury oraz długimi piaszczystymi plażami.

Co zobaczymy na Formenterze?

Stolicą wyspy jest Sant Francesc. Warto zobaczyć to miasto, zrobić tu zakupy, czy zjeść coś pysznego. Jednakże prócz tego można tutaj także posłuchać muzyki na żywo. Można wybrać spośród licznych koncertów obfitujących w rytmy od latynoskich aż po jazzowe.

Zobaczyć trzeba koniecznie także plażę Illetas, która uznawana jest za najpiękniejszą plażę na całej wyspie. Odznacza się ona bajecznymi barwami piasku i wody, a najlepszym sposobem na jej zwiedzenie jest wynajęcie roweru. Warto pojechać nieco dalej, by ominąć tłumy.

Wspaniałym pomysłem na niezapomniane spędzenie czasu jest także podziwianie zachodu słońca przy latarni Far Des Cap Barbaria. Jeśli przy okazji ktoś obok gra na bębnach – oryginalny wieczór zapewniony. Świetne jest także nurkowanie na Cala de Sant Agusti. Podwodny świat daje doświadczenia, o których trudno zapomnieć.

Będąc na Formenterze trzeba też koniecznie zobaczyć Targ Hipisowski, który odbywa się tu w środy i niedziele od 16:00 do 21:00. Najlepiej być tutaj jednak dopiero w okolicach 18:00, bo wcześniej wszystko dopiero się organizuje.

Ta niezwykle piękna hiszpańska wyspa gościła w latach sześćdziesiątych samego Boba Dylana, dzięki czemu można dziś zobaczyć wiatrak, w którym mieszkał. Niestety uda się to jedynie z zewnątrz, bowiem nie ma wejścia do środka.

Bardzo ciekawą i relaksującą atrakcją okaże się także niewątpliwie spacer wzdłuż niewielkiej plaży Platja de Migjorn. Znajduje się tutaj specjalna drewniana kładka, nie ma tłumów, a widoki są naprawdę kojące.

Formentera to idealna wyspa na wymarzone, spokojne, aczkolwiek pełne atrakcji, wczasy. Można tutaj bez końca wylegiwać się na jednej z rajskich plaż, delektować się pysznym jedzeniem w restauracji z widokiem na zatokę, czy też nurkować. Przyroda potrafi tu zachwycić swoją dzikością, a atmosfera natchnąć do stworzenia czegoś pięknego. Naprawdę warto dać sobie to doświadczenie i odwiedzić tę malowniczą wyspę.