Port w Santa Cruz

La Palma

La Palma, czyli inaczej „piękna wyspa” czaruje tarasowymi winnicami, widokami, o których trudno zapomnieć, czarnymi plażami z piaskiem pochodzenia wulkanicznego oraz plantacjami bananów. Wyspa ta jest jedną z najpiękniejszych z całego archipelagu Wysp Kanaryjskich i posiada liczne atrakcje, które przyciągają podróżników z całego świata.

La Palma – co czeka na tej wyspie?

La Palmę nazywa się też często „zieloną wyspą”, bowiem cała jej powierzchnia jest rezerwatem od 2002 roku. Ma 42 kilometry długości i jest niezwykle stroma. Najwyższy jej szczyt ulokowany jest na wysokości 2426 metrów n.p.m. Poza tym wyspa ta czaruje możliwością obserwowania gwiazd, bowiem otrzymała ona wyróżnienie Starlight. Dotyczy ono tylko tych zakątków, z których warunki do patrzenia w kosmos są doskonałe. Dodatkowo w La Palmie można podziwiać jedno z najbardziej nowoczesnych obserwatoriów astrofizycznych znajdujące się w Roque de los Muchachos.

Co jeszcze jest niezwykłe i warte odwiedzenia? Oczywiście stolica. Santa Cruz de La Palma bowiem to najpiękniejsza spośród wszystkich stolic znajdujących się w archipelagu Wysp Kanaryjskich. Zachwyca tutejsza architektura kolonialna, Museo Insular czy też budynki ratusza oraz kościoła Iglesia Matriz de El Salvador. W stolicy znajduje się także jeden z najlepszych punktów widokowych, które można odnaleźć na wschodnim wybrzeżu.

Oprócz zwiedzania Santa Cruz de La Palma warto także zajrzeć do ogrodu zoologiczno-botanicznego Paraiso de las Aves. To inaczej „Raj Ptaków” i to właśnie te stworzenia są główną atrakcją tego miejsca. Ogród zajmuje się ochroną zagrożonych gatunków ptaków, których czasem jest jedynie kilkadziesiąt sztuk w danej populacji. Na wczasach w La Palma czeka na nas również niezwykły wawrzynowy las Los Tilod będący rezerwatem biosfery UNESCO od 1983 roku.

To jednak dopiero początek atrakcji znajdujących się na wyspie. La Palma bowiem to także park archeologiczny czekający niedaleko miasteczka Villa de Mazo, czy niezwykły Szlak Wulkanów – Ruta de los Volcanos. Niewątpliwie można się w tej wyspie i jej skarbach zakochać. Kuchnia jest tu niezwykle pyszna, a oprócz interesujących miast i miasteczek, wiele tu rajskich plaż i oczywiście słońca. To idealne miejsce na wymarzone wakacje.