Majorka

Jeżeli pragniemy spędzić wyjątkowe wakacje na jednej z gorących wysp, położonych na Morzu Śródziemnym, odpocząć, a przy okazji pozwiedzać, Majorka jest idealnym kierunkiem turystycznym. Ta należąca do Balearów wyspa zachwyca swoim pięknem, niezapomnianymi widokami.

Niezapomniane wczasy na wyspie Majorka

Zdumiewający krajobraz, piaszczyste plaże, zatoczki oraz gorące słońce, to wszystko powoduje, że Majorka jest jednym z najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc. Wyspa obfituje także w liczne pasma górskie, skaliste szczyty oraz znajdujące się tuż przy morzu klify. Mnogość klubów, restauracji oraz lokali i nowoczesnych kurortów sprawia, że każdy szukający rozrywki turysta nie powinien się tutaj nudzić. Moc atrakcji głodnym egzotyki zapewni właśnie Majorka. Wczasy na tej rajskiej wyspie stanowią odskocznię od codzienności, może dlatego jest to tak chętnie odwiedzany przez turystów kierunek.

Głównym miastem wyspy jest Palma de Mallorca. Niezliczona ilość wąziutkich hiszpańskich uliczek oraz mnogość renesansowych budowli, barokowych i gotyckich kościołów sprawiają, że możesz  w tym mieście poczuć ducha historii. Starówka to z pewnością ta część miasta, którą należy zwiedzić.  Do najważniejszych zabytków w Palma de Mallorca należy Katedra La Seu , budowana od XIV – XVI w., wykonana w stylu kastylijskiego gotyku przez Antonio Guadiego, znanego hiszpańskiego architekta, który zaprojektował również znajdującą się w Barcelonie Sagradę Familię.

Przebywając na Majorce warto zawitać do miejscowości Valldemossa, w latach 1836 oraz 1838-1839 mieszkał tu Fryderyk Chopin. W klasztorze znajdującym się w Valldemossie można zobaczyć pamiątki  pozostałe po wielkim kompozytorze. Miłośnikom muzyki powinna się więc podobać Majorka. Wczasy na tej zdumiewającej wyspie to oferta idealna dla każdego turysty, który pragnie spędzić podczas urlopu niezapomniane chwile w gorącym klimacie, wśród piaszczystych plaż.

Miejscowość, do której podczas pobytu na wyspie należy także zawitać, to Soller. W centrum usytuowany jest średniowieczny kościół św. Bartłomieja, który został odrestaurowany w stylu neogotyckim. Również Muzeum Nauk o Ziemi to budowla warta zobaczenia.  Do Soller można się dostać podróżując kolejką wąskotorową  z Palma de Mallorca.

Marzysz o niezapomnianej przygodzie? Zapewni Ci ją Majorka. Wczasy na tej wyspie to opcja dla ludzi z prawdziwie latynoską duszą.