Cambrils na Costa Dorada

Costa Dorada

Costa Dorada oznacza w języku katalońskim złote wybrzeże. I takie też jest w rzeczywistości, bowiem kusi pięknem plaż o miękkim piasku w kolorach słońca, a także romantycznymi miasteczkami. Co wyróżnia tę część Katalonii i jednocześnie jest urzekającym magnesem dla odwiedzających?

Atrakcje i zwiedzanie na Costa Dorada

Będąc na Costa Dorada warto przede wszystkim zwiedzić jej stolicę, a przy okazji stolicę całej prowincji. Mowa tu o mieście Tarragona. Starożytne zabytki, które tam czekają zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO. Równie piękne jest Salou, które stanowi nadmorski kurort wybrzeża i posiada najpopularniejszy ośrodek turystyczny na Costa Dorada.

Piękną miejscowością wypoczynkową jest też niewątpliwie La Pineda. To idealny zakątek dla rodzin z dziećmi, bowiem znajduje się tu wiele uroczych i bezpiecznych plaż, a także Park Wodny „Aquapolis”. Latem dodatkowo można tu podziwiać akrobacje delfinów.

Jeśli ktoś ceni sobie spokój to Costa Dorada posiada także niezwykle cichy kurort, właśnie dla takich osób. To miasto Cambrils. Kurort ten ma hiszpański urok, a także słynie z najlepszych restauracji w Katalonii, jeśli chodzi o serwowanie owoców morza.

Lotnisko zaś znajduje się w Reus. Miasto to jest oddalone trochę od morza, lecz zachęca do zwiedzania przede wszystkim bogatym dziedzictwem secesji katalońskiej. Tutaj także żył i działał słynny architekt – LIuis Domenech oraz Montaner.

Costa Dorada to czarujące miejscowości, piękne plaże, a także niezapomniane krajobrazy. Można tu głęboko odpocząć spacerując między zakątkami pełnymi wspomnień, ciesząc się wspaniałą kuchnią, czy zwiedzając Park Przyrodniczy Delta de L’Ebre. Costa Dorada jest naprawdę magiczna i pełna niespodzianek. Poza tym region ten słynie z wyśmienitego hiszpańskiego wina, z którego najbardziej znanym jest czerwone wino – Priorat.

Poza tym, na Costa Dorada znajdziemy mnóstwo kawiarni, dyskotek czy tawern. Niebo tu jest czyste, pogoda wspaniała, a wybrzeże ciągnie się aż przez 216 kilometrów. Łagodność i spokój – to idealne określenie na obraz tego hiszpańskiego wybrzeża.