Lanzarote

Pragniesz na własne oczy zobaczyć czarującą, zdumiewającą magią najróżniejszych kolorów wyspę, usytuowaną na wodach Oceanu Atlantyckiego? Odpocząć na jednej ze skąpanych w blasku słońca plaż? Lanzarote urzeka każdego swoją egzotyką, wulkanicznymi krajobrazami oraz przepiękną, błękitną barwą wody.

Wulkaniczna wyspa Lanzarote

Wyspa została w 1933 roku wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jako Światowy Rezerwat Biosfery. Co ciekawe Lanzarote charakteryzuje się także własnym, oryginalnym typem zabudowy. Prawie niespotykane są tutaj wysokie budowle.

Przybywający na wyspę turyści najchętniej jako miejsce do wypoczynku wybierają: Puerto del Carmen, Costa Teguise oraz Playa Blanca. Warto zaznaczyć, że w południowej części wyspy znajdują się czarne plaże. Lanzarote jest interesującą destynacją turystyczną  dla ludzi, którzy pragną spędzić swój wymarzony urlop w ciepłym klimacie oraz delektować się przepięknymi widokami, których nie zobaczy się nigdzie indziej.

Przebywając tutaj warto zawitać do Parku Narodowego Timanfaya. Istnieją dwie możliwości zwiedzenia całego obiektu: odbywając podróż na wielbłądzie, albo autokarem. Można tu zobaczyć niespotykany wulkaniczny krajobraz. Wycieczki do tego miejsca często są także organizowane przez hotele. Atrakcję może stanowić dla turystów przygotowywanie potraw smażonych na wulkanicznym grillu oraz specjalne pokazy ognia i pary. Timanfaya nie bez powodu nazywana jest „siedzibą diabła”. Lawa która znajduje się pod zastygłą skorupą wulkanu ma aż 400 stopni Celsjusza. Na tej magicznej wyspie możesz spędzić naprawdę niezapomniane wczasy.

Hiszpania obfituje w wiele ciekawych, uroczych miejsc, należące do niej „Kanary” zachwycają swoim pięknem, szczególnie Lanzarote ma swój niepowtarzalny charakter. Zainteresowani powinni się także wybrać na wycieczkę do przepięknej jaskini Jameos del Aqua. Znajduje się tutaj muzeum wulkanologii, sale koncertowe oraz taneczne. Zlokalizowane w jaskini kanały podziemne liczą natomiast od 6 – 50 metrów pod poziomem morza. Jeśli masz problem z wyborem idealnej destynacji na wymarzone wczasy.

Znajdziesz tutaj ciepłe piaszczyste plaże: białe, żółte oraz czarne; będziesz mógł do woli delektować się niezapomnianym widokiem uśpionych wulkanicznych stożków oraz bezkresem błękitnej oceanicznej wody. Hiszpania i położona w jej pobliżu Lanzarote to raj na ziemi dla każdego, nawet najbardziej wymagającego turysty.