Teneryfa

Chcesz spędzić niezapomniane wczasy w gorącym kraju zachwycającym swoimi widokami i rajskimi plażami? Pragniesz poznać latynoską kulturę i sympatycznych, optymistycznie nastawionych do życia ludzi? Być może idealnym dla Ciebie kierunkiem będzie Teneryfa. Wczasy na tej przepięknej wyspie na długo pozostaną w Twojej pamięci.

Niesamowita egzotyka na wczasy na Teneryfie…

Teneryfa jest największą z Wysp Kanaryjskich położonych na Oceanie Atlantyckim. Procesy wulkaniczne, które miały miejsce ok. 3000 lat temu uformowały jej powierzchnię. Do dziś znajduje się tu czynny wulkan Teide, który pozostaje w uśpieniu. Jest on najwyższym szczytem w całej Hiszpanii. Na tej niezwykłej wyspie znajdziemy wiele wysokich, ostrych skał, dlatego krajobraz Teneryfy określa się księżycowym. Oprócz skał wyspa jest również pokryta bujną roślinnością.

Będąc na Teneryfie warto zwiedzić dwie miejscowości wpisane na listę UNESCO: San Cristobal de la Laguna oraz Park Narodowy Las Canadas del Teide. Jeżeli pragniesz spędzić czas leżąc na plaży lub uprawiając sporty wodne, wybierz się na południe wyspy. Liczne parki, promenady oraz ogrody stanowią idealne miejsce dla chcących pospacerować oraz odpocząć na łonie natury.

Jeśli jesteś natomiast miłośnikiem sportów lądowych powinieneś skorzystać z okazji, aby wybrać się na północną część wyspy. To miejsce, gdzie możesz uprawiać trekking oraz wspinać się po niesamowitych górskich szczytach Teneryfy. Warto wybrać się również do parku narodowego, który jest zlokalizowany przy podnóżu góry Pico del Teide.

Najważniejszą imprezą kulturalną, odbywającą się co roku na tej niezwykłej wyspie jest karnawał w Santa Cruz. Bardzo widowiskową częścią jest pochód, podczas którego można zaobserwować pięknie przyozdobione karoce. Tancerze biorący udział w imprezie ubrani są w różnokolorowe stroje. Skoczna, latynoska muzyka zachęca do tańca. Karnawał na Teneryfie odbywa się nie tylko w stolicy wyspy, ale także w kurortach nadmorskich: Playa de las Americas i Los Cristianos. Impreza trwa przez trzy tygodnie w lutym. Na Teneryfie znajduje się też dużo dyskotek, restauracji oraz kafejek. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Przepiękne wody Oceanu Atlantyckiego, plaże otoczone klifami sprawiają, że można się tutaj zrelaksować i poczuć jak w raju. Wczasy na tej urzekającej, jednej z najpiękniejszych Wysp Kanaryjskich to oferta skierowana do każdego turysty, który chciałby wypocząć w ciepłym klimacie i cieszyć się niezapomnianymi widokami.